Mağara Balayı Otelleri

Mağara Balayı Otelleri 

 

KAPADOKYA NIN GİZEMLİ MAĞARA OTELLERİ

Kapadokya  DÜNYAMIZIN  en özel yerlerinden birisi ve onu özel kılan sadece sahip olduğu doğal ve tarihi güzellikler ve yapıtlar değil aynı zamanda ziyaretçilerine sunduğu özel konaklama mekanlarıdır da.

kapadokya otelleri denildiği vakit akla ilk gelen mağara otellerin CAVE odaları. Kapadokya nın karakteristik kaya yapısı kolayca kazılmaya oldukça müsaittir ve bu özelliğini farkeden insanoğlu binlerce yıldır kendisi için sayısız barınak , tapınak, şarap mahzenleri vb. gibi çok farklı mekanlar yaratmışlardır.

Kapadokya nın mağara otelleri bugün için yerli yabancı yüzbinlerce kapadokya ziyaretçisini misafir etmektedirler. Zaman da yolculuk hissi veren bu özel ve güzel mağara odalar gerçekten çok özel deneyimler sunmakta ve misafirlerini büyülemektedirler.

Kapadokya ziyaretleriniz de beton bir otel de kalmak yerine yörenin dokusuna ve ruhuna uygun böylesine bir mağara otel seçmeniz oldukça isabetli olacaktır. Zira betonarme bir otel de zaten defalarca kaldınız ve her zaman kalma şansına da sahipsiniz fakat mağara bir otel ve mağara bir oda her zaman karşınıza çıkmayacak bir deneyimdir.

Her bütçeye hesaplı bir cave oteli yeterli araştırma ile mutlaka bulma şansına sahip olabilirsiniz . Gecelik 1000 dolardan 50 dolara kadar çok çeşitli mağara otel seçeneklerini görmeniz mümkündür . Dikkat etmeniz gereken en önemli konu ise kalacağınız mağara otelin gerçekten tarihi bir mekanmı yoksa sonradadan oyulan bir kaya oyma mekanmı olduğudur. Elbetteki yüzlerce yıllık tarihe sahip tarihi bir mağara da konaklamak kapadokya ziyaretinize ayrı bir anlam katacaktır.

 

butik balayı otelleri,butik otel,butik oteller,balayı otelleri,butik  balayı fırsatları,butik balayı oteli.Kapadokya Yazıları


Kapadokya Balon Turları

kapadokya balaon turu

Kapadokya Balayı Fırsatları


Kapadokya Fotoğrafları