BALAYI TATİLİ ÖNERİLERİ


Düğün tarihiniz netleşti, düğün hazırlıkları başladı düğün salonu, gelinlik davetiye vb pek çok şeyle beraber balayı tatili için de araştırmalara başladınız. Bu tatil sizin için çok önemli ve çok özel olmalı bu nedenle çiftler tarafından birlikte kararlaştırılmasında büyük fayda var. balayı tatilinizi planlarken göz önünde bulundurulması gereken konuları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz

1. Nasıl bir yerde balayınızı geçirmek istiyorsunuz deniz kenarında bir balayı oteli mi yoksa deniz dışı seçenekler arasında yer alan farklı konsept bir bir balayı otelimi istiyorsunuz. Deniz ve havuz sizin için öncelikler arasında ise mutlaka deniz kenarında bir balayı otelini tercih edeceksiniz. Yok, hayır biz deniz ve havuz değil de doğa, tarih, romantizm içeren farklı özel bir yer olsun diyorsanız balayı oteli tercihinizi buna göre yapacaksınız. Mevsimsel şartlar da balayı tatil yeri tercihinizi etkileyecektir çünkü yaz mevsimi dışında bir dönem de balayı tatili yapacaksanız deniz kenarı bölgelerinde bir balayı oteli tercih etmeniz pek mantıklı olmayacaktır sizin için aylar ve mevsimler itibariyle hangi bölgelerin daha uygun olabileceğinin bir listesini yaptık aşağıdaki gibi.

Ocak ayı balayı tatili : Kapadokya balayı otelleri termal Oteller, kayak merkezleri içindeki Oteller, yurtdışı balayı
Şubat ayı balayı tatili: Kapadokya balayı otelleri ,termal Oteller, kayak merkezleri içindeki oteller
Mart ayı balayı tatili : Kapadokya balayı otelleri ,termal Oteller, yurtdışı balayı
Nisan ayı balayı tatili : Kapadokya balayı otelleri ,termal oteller, yurtdışı balayı
Mayıs ayı balayı tatili : Kapadokya balayı otelleri ,termal oteller, yurtdışı balayı
Haziran ayı balayı tatili : Kapadokya balayı otelleri ,sahil otelleri, Karadeniz otelleri, yurtdışı balayı
Temmuz ayı balayı tatili: Kapadokya balayı otelleri ,sahil otelleri, karadeniz otelleri, yurtdışı balayı
Ağustos ayı balayı tatili : Kapadokya balayı otelleri ,sahil otelleri, Karadeniz otelleri, yurtdışı balayı
Eylül ayı balayı tatili : Kapadokya balayı otelleri ,sahil otelleri, yurtdışı balayı
Ekim ayı balayı tatili : Kapadokya balayı otelleri ,termal oteller, yurtdışı balayı
Kasım ayı balayı tatili: Kapadokya balayı otelleri ,termal Oteller, yurtdışı balayı
Aralık ayı balayı tatili : Kapadokya balayı otelleri ,termal Oteller, kayak merkezi otelleri, yurtdışı balayı


2. Balayınızı ne tür bir balayı otelinde geçirmek istiyorsunuz lüks yıldızlı bir otel mi ya da butik farklı konsept bir balayı oteli mi tercihiniz olacak.


3.Balayı tatilinizi bir tur ile mi gerçekleştirmek istiyorsunuz yoksa sabit kalarak bir balayı otelin de sadece konaklama mı tercih edeceksiniz. Ya da hem balayı oteli hem de balayı turu seçeneğinin bir arada olduğu turlu ve aktivitelerin olduğu balayı paketleri tercihiniz olabilir.


4. Unutmayınız ki Bütçeniz de balayı tatili seçeneğiniz de önemli bir etken olacaktır. Balayı tatilinizden sonra da yaşam devam edecek masraflarınız olacaktır. Bütçenizi sarsacak bir balayı tatili sizi zorlayacaktır ayrıca pahalı bir balayı tatili her zaman iyi bir balayı tatili anlamına gelmez. Önemli olan birlikte keyif alacağınız bir ortamda bulunmak ve keyif alacağınız aktiviteleri gerçekleştirmektir. Fiyat fayda dengesini iyi gözeterek uygun bir balayı tatili seçeneğine yönelmeniz yerinde olacaktır.


5. Balayı rezervasyonu yaptıracağınız otel ya da seyahat acentasına ulaşımla ilgili detaylarınızı, özel isteklerinizi (yatak, yemek veya odanızda bulunmasını istediğiniz şeyler vb) bildirmeniz faydalı olacaktır.


6. Sürekli balayı oteliniz de vakit geçirmek yerine içerisinde turlar vb değişik aktiviteler olan bir balayı paketini tercih etmeniz balayı tatili nize ayrı bir renk katacak eğlenceli macera dolu bir sürü anılarla dolu bir balayı tatili geçirmenizi sağlayacaktır.Kapadokya Yazıları


Kapadokya Balon Turları

kapadokya balaon turu

Kapadokya Balayı Fırsatları


Kapadokya Fotoğrafları