ROMANTİK BİR KAPADOKYA BALAYI TATİLİ

ROMANTİK BİR KAPADOKYA BALAYI TATİLİ FIRSATI


Yaşamınızın en önemli dönemlerinden birisidir hiç şüphesiz evlendiğiniz gün ve düğününüz. Balayı tatili de bu özel dönemin daha da özel ve anlamlı bir parçasıdır.
Bu nedenle de bu özel günleri çok özel bir yerde ve çok özel bir mekanda yaşamak istersiniz. Balayı yeri ve balayı oteli seçimine sıra geldiğinde gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında sayısız seçeneklere sahip olduğunuzu görebilirsiniz ve pek tabidir ki unutamayacağınız bir lokasyonda ve güzel bir otel de rüya gibi bir balayı tatili geçirebilesiniz. Fakat bu her zaman mümkün olmayabilir zira en başta bütçenizin böylesi bir tatile uygun olmaması en büyük sorun olarak karşınıza çıkacaktır.


Rüya gibi bir balayı tatili ne sahip olmak için Dünyanın uzak köşelerinde bir adaya gitmeniz zorunlu değil. Çok daha uygun fiyatlarla belki de daha romantik ve daha eğlenceli pek çok balayı tatil seçeneği bulmanız da mümkün olabilir. Nasıl bir balayı tatilinden hoşlanacağınızı düşünerek alternatifler için biraz araştırma yapmak gerekebilir.

Ekonomik fakat oldukça da romantik, macera dolu ve bir o kadar da keyifli bir balayı tatili için en uygun balayı yerlerinden birisi hiç şüphesiz Kapadokya’dır. Özellikle tarih, doğa ve kültür sizi çekiyorsa ve tarihi antik mekanlarda konaklamak hoşunuza gidecekse Kapadokya tam da aradığınız yer olabilir. üstelik mevsim kısıtlaması da olmayacaktır çünkü Kapadokya yılın her mevsimi her ayı bir başka güzeldir .

Tek yapmanız gereken şey Kapadokya balayı tatil paketleri seçeneği sunan Kapadokya Otellerini veya Kapadokya seyahat acentalarını araştırarak size en uygun balayı tatili seçeneğini bulmaktır. Kapadokya tatil ve balayı paketlerinin içerisinde çoğu zaman Kapadokya Turları, Kapadokya balon uçuşları, atv safari vb gibi pek çok etkinlik de yer almaktadır.

Kapadokya turları ile Ihlara vadisi de dahil Kapadokya’nın pek çok yerini gezme şansı sunan, kahvaltılar ve akşam yemeklerinin dahil olduğu fakat en önemlisi de gerçek bir tarihi konak ta kemer ve mağara odalarda romantik bir konaklama sunan Kapadokya balayı paketleri tam size göre olabilir. En iyi konaklama seçeneğini, en iyi programı en uygun fiyatlarla bulabileceğiniz Kapadokya Balayı fırsatları için Lanora Turizm Travel ile iletişim kurabilirsiniz.

KAPADOKYA İLE İLGİLİ KISA BİLGİ

Tarihte ki ismi Katpatuka yani güzel atlar ülkesi olan ve Tarih boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış ve birçok uygarlığın şekillendirmesi ile meydana gelmiş olan Kapadokya doğa ve insanın birlikte şekillendirdiği Periler diyarıdır.

Kapadokya: Milyonlarca yıllık bir serüvenin sonucudur . Hasan Dağı, Erciyes ve Melendiz dağlarının elbirliği ile başlamış her şey ve milyonlarca yıllık bir emekle bir dantel gibi işlene işlene ortaya çıkmıştır. Bütün bu doğal güzellikler, sonrasında ise insanoğlu başlamış sanatını göstermeye. Bu güzelliklere pek çok yeni güzellikler katmış, yerin altı, yerin üstü demeden yüzlerce binlerce insan yapısı sanat eserleri ile donatmış bu büyülü diyarı.
Kapadokya’nın doğal ve tarihi güzelliklerini değerlerini saymakla bitirmemiz mümkün değildir zira onlarca yıl geçse de hala yeni güzellikler ve sürprizler karşımıza çıkıverir aniden.


Peri bacaları, yer altı şehirleri, vadiler, kanyonlar, kiliseler, manastırlar, hanlar, konaklar, kervansaraylar, ırmaklar, kaya oyma mekanlar, nakış gibi işlenmiş evler, şapeller, taş, kaya, bozkırın güzelliği, günbatımı, tarihsel kökeni olan şarap kültürü, binlerce yıllık antik yerleşimler, balon turları, romantik akşamlar, lezzet durakları ve daha pek çok güzellikler hepsi burada Kapadokya da.


Kapadokya’nın tarihteki kapladığı alan çok geniş olmak ile birlikte bugün için Nevşehir, Aksaray, Kayseri, Niğde illerinin içerisinde kalan bir bölgeyi ifade eder.
Kapadokya bölgesi dediğimiz bu bölge içerisinde asıl turistik Kapadokya ise dar anlamıyla Nevşehir ili sınırları içerisinde olan Avanos, Ürgüp, Uçhisar, Derinkuyu yerleşimleri ile Aksaray ili sınırları içerisinde olan Ihlara Vadisi, Güzelyurt ile kayseri ili soğanlı vadisini içine almaktadır.Kapadokya Yazıları


Kapadokya Balon Turları

kapadokya balaon turu

Kapadokya Balayı Fırsatları


Kapadokya Fotoğrafları