Balayı Tatilinde Mağara Odalar

Balayı Tatilinde Mağara Odalar

 

 

Kapadokya  Yeryüzünün  en gözde mekanlarından birisi ve onu özel kılan sadece sahip olduğu doğal ve tarihi güzellikler ve yapıtlar değil aynı zamanda misafirlerine sunduğu özel konaklama mekanlarıdır da.

kapadokya otelleri denildiği vakit ilk düşülen mağara otellerin cave odaları. Kapadokyanın karakteristik kaya yapısı kolayca aşındırılmaya oldukça müsaittir ve bu özelliğini farkeden insanoğlu binlerce yıldır kendisi için sayısız barınak , tapınak, şarap mahzenleri vb gibi çok farklı yerler yaratmışlardır.

Kapadokyanın mağara otelleri bugün için yerli yabancı yüzbinlerce kapadokya turisti misafir etmektedirler. Zaman da yolculuk hissi veren bu özel mağara odalar gerçekten çok özel deneyimler sunmakta ve misafirlerini hayrete düşürmektedir..

Kapadokya ziyaretleriniz de betonarme  bir hotel de kalmak yerine kapadokya  yöresinin dokusuna ve ruhuna uygun böylesine bir mağara otel seçmeniz oldukça isabetli olacaktır. Zira betonarme bir otel de zaten defalarca kaldınız ve her zaman kalma şansına da sahipsiniz fakat mağara bir otel ve cave (mağara) bir oda her zaman karşınıza çıkmayacak bir deneyimdir.

Her bütçeye uygun bir mağara oteli yeterli araştırma ile mutlaka bulma şansına sahip olabilirsiniz . Gecelik 1000 dolardan 50 dolara kadar çok çeşitli mağara otel seçeneklerini görmeniz mümkündür . Dikkat etmeniz gereken en önemli konu ise kalacağınız mağara otelin gerçekten tarihi bir mekanmı yoksa sonradadan oyulan bir kaya oyma mekanmı olduğudur. Elbetteki yüzlerce yıllık geçmişe sahip tarihi bir mağara da konaklamak apadokya ziyaretinize ayrı bir anlam katacaktır.Kapadokya Yazıları


Kapadokya Balon Turları

kapadokya balaon turu

Kapadokya Balayı Fırsatları


Kapadokya Fotoğrafları