Macera Dolu Balayı

Macera Dolu Balayı

 

 

Balayında alışılagelmiş tatil rotalarının dışına çıkmaya ne dersiniz? Siz de eşinizle; İzlanda'da kuzey ışıklarını izleyebilir, Kanada'da sıra dışı bir buz oteli deneyimi yaşayabilir ya da Finlandiya'da Husky safarisi yapabilirsiniz. Cosmopolitan Bride dergisi; macera ve romantizm dolu balayı otelleri ni derledi

FİNLANDİYA
İglo'da balayı; hem de kuzey ışıkları altında... Finlandiya'daki Kakslauttanen Arctic Resort, size dünyanın en sıra dışı ve romantik balayını vâdediyor. Özellikle balayı süitleri, cam iglolar olarak tasarlanmış. Böylece yattığınız yerden kuzey ışıklarının yeşil dansını izleme fırsatı buluyorsunuz. Ağustos-Nisan ayları arasında devam eden bu sıra dışı doğa olayı, unutulmaz bir anı olacak. Cam iglo süitler; özel sauna, şömine gibi lüksleri de barındırıyor. Lapland bölgesindeki otel; macera severler için kar motosiklet turu, buzda balık tutma, Husky ve geyiklerle safari aktiviteleri de düzenliyor. 

KANADA
Hotel de Glace, son yıllarda kış turizminin en gözde konaklama tesisleri olan buz otellerin en iyilerinden biri. Quebec kentine 10 dakika mesafede bulunan otel, tamamen yabani doğanın ortasında. Otel; Ocak-Mart ayları arasında hizmet veriyor ve sıfır derecenin altında büyülü bir balayı vâdediyor. Otelin balayı süitlerinin her birinde ünlü sanatçıların buzdan heykelleri yer alıyor. -25 ile 5 derece arasında değişen hava sıcaklığına karşı, odalarda sizi 15-30 derece sıcak tutacak özel çift kişilik uyku tulumları var. 

İZLANDA
Gökyüzünde hayalet gibi beliren zümrüt yeşili bir perde, yavaşça şekil değiştirmeler, kaybolup ortaya çıkmalar... Sonsuzluğun, ıssızlığın ve sessizliğin içinde bir ışık şöleni. Kuzey ışıklarının büyülü havası, devasa buzullar, fiyortlar, sıcak su kaynakları ve yanardağların adası İzlanda'yı keşfetmek için balayınız en doğru zaman. İzlanda'nın başkenti Reykjavik'in 80 kilometre güneydoğusunda yer alan Hotel Ranga, kuzey ışıklarının en iyi izlenebildiği otellerden biri. Otelin bir diğer özelliği de; Michelin yıldızlı restoranı. Somonlarıyla ünlü Ranga Nehri'ne bakan otelde balıklar, binbir çeşitte sunuluyor. 

ŞİLİ
Nobel ödüllü şair Pablo Neruda'nın şiirlerinden tanıyoruz Şili'yi. Tierra Patagonia Hotel; Şili Patagonyası'nın güneyine, uçsuz bucaksız bir coğrafyaya konumlanmış. Sarmiento Gölü'ne 400 metre mesafede yer alan otelin bulunduğu alan aynı zamanda Unesco Biyosfer Rezerv Alanı olarak tescilli. Haziran-Eylül ayları arasında kapalı olan otelde kalmak için en uygun aylar, Kasım ile Şubat arası. Yörede çobanların binlerce koyununu çayırlarda izleyebilirsiniz. Otel; trekking turları, doğa yürüyüşleri ve bisiklet turları da organize ediyor. 

TANZANYA
Herkesin düşlerini süsleyen Afrika'da safari turu, balayınız için en romantik seçim olacak. Ernest Hemingway'in "Afrika'nın en güzel gölü" dediği Manyara Gölü'nün çevresinde bulunan tek otel; Lake Manyara Tree Lodge... Gölün bulunduğu ulusal park; dünya çapında bir kuş cenneti olmasının yanı sıra aslan, suaygırı ve dünya üzerindeki en yoğun babun nüfusuna sahip oluşuyla da tanınıyor. Maun ağaçlarının çevrelediği bir doğada, ahşap ağaç evlerde hem doğa, hem de lüks bir arada. Ağaç evlerin her birinde özel verandalar bulunuyor. 

MAURITIUS
Constance Le Prince Maurice, Mauritius'un kuzey doğusunda konumlanan özel bir yarımadada kurulmuş. Otel, eşsiz bir mimari örneği olarak tasarlanmış. Bu otel; tropik cennetlerde özel bir balayı düşleyen çiftler için ideal. Sıcak ve samimi atmosferi, koruma altındaki turkuvaz deniziyle, beş yıldızlı bir balayı geçireceksiniz. Oteli diğerlerinden ayıran en önemli özellik; konuklarına sunduğu masaj hizmeti... Bunun yanı sıra otelde, bir tanesi yüzer restoran olmak üzere dört restoran bulunuyor. İki golf sahası da konuklara hizmet veriyor. 

 Kapadokya Yazıları


Kapadokya Balon Turları

kapadokya balaon turu

Kapadokya Balayı Fırsatları


Kapadokya Turlarında Sizler Çekilmiş Fotoğraflar